Iva Frühlingová

Iva Frühlingová se narodila 11. května 1982 v severočeském městě Litvínov. Již ve svých 14 letech odjela do Paříže za kariérou modelky (o Francii ji v dětství nadšeně vyprávěl její dědeček, který odtud pocházel).

Počátky

Iva Frühlingová se narodila 11. května 1982 v severočeském městě Litvínov. Již ve svých 14 letech odjela do Paříže za kariérou modelky (o Francii ji v dětství nadšeně vyprávěl její dědeček, který odtud pocházel). Iva se zde uchytila velmi rychle. V 17 letech získala smlouvu s prestižní agenturou Elite. Stala se tváří Armaniho, Margaret Astor a Panténe Pro-V. Předváděla v Japonsku, Itálii a mnoha dalších zemích. Jejím největším snem však bylo zpívat.

První vydání desky

V roce 2003 si svůj sen o zpívání splnila. Vydala ve Francii debutové album s názvem jejího rodného města: Litvínov. Singl La muerte se okamžitě dostal na špičky belgických hitparád. Média ji začala srovnávat s Vanessou Paradis. Iva se dráhy modelky úplně nevzdala, i když, jak dnes sama přiznává, vnímá modeling pouze jako zdroj finančních prostředků, kdežto zpívání je jejím splněným snem. Styl hudby Ivy Frühlingové je velmi různorodý. Na jejím prvním albu najdete pop, rock, šanson i elektronickou hudbu. Většina jejich skladeb je ve francouzštině, což dodává jejímu projevu éterickou křehkost a krásu. Její album Litvínov byl za prodej deseti tisíc nosičů oceněn Zlatou deskou.

Úspěšná modelka a zpěvačka

Když se Iva vrátila do Čech, měla již za sebou kariéru úspěšné modelky a zpěvačky. O vydání desky u nás zpočátku vůbec neuvažovala. Když se však rozhodla zkustit to, velmi brzy se mohla ujistit o správnosti tohoto kroku. Svou písní La muerte dobyla i české hitparády.

Iva Frühlingová a Richard Krajčo

Díky své největší lásce – zpívání, potkala svého vyvoleného – zpěváka Richarda Krajča ze skupiny Kryštof. Po několika měsících si zamilovaný pár řekl své ano a vypadalo to, že tato láska bude hory přenášet. Nicméně půl roku po svatbě došlo k rozvodu.

Nový začátek

Zatímco dříve Iva pendlovala mezi Francií a Českou republikou, dnes to vypadá, že se pomalu usazuje ve své rodné domovině. Nový přítel, kameraman reality show Bar, vyléčil staré rány a Iva je opět plná elánu a energie. Má za sebou už druhou desku – album s názvem Baby Doll a na jaře tohoto roku objela republiku se svým prvním velkým turné.

Cesta do hlubin

Iva Fruhlingová je na rozdíl od některých slávou posedlých zpěvaček (i rádoby zpěvaček) stále svá. Nezpívá pro pozlátko, ale pro lásku k hudbě, kašle na konvence a dělá si co chce. Nesnáší označení „zpívající modelka” a snaží se neustále vzdělávat. Na svůj věk je neobyčejně vyspělá, což se odraží v jejich písních i projevu. A právě zpěv a Francie zůstanou pro Ivu láskou navěky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19353 (internetovy-magazin.cz#8311)


Přidat komentář