Cameron Diaz

Narodila se 30. 8. 1972. Její otec, kubánský Američan, a matka, pro změnu Angličanka narozená v Německu, sice toužili po chlapci, ale nakonec dali dcerušce aspoň klučičí jméno Cameron...

Dětství plné nafty a ekologie

Narodila se 30. 8. 1972. Její otec, kubánský Američan, a matka, pro změnu Angličanka narozená v Německu, sice toužili po chlapci, ale nakonec dali dcerušce aspoň klučičí jméno Cameron. I když tedy na slečnu Diazovou její rodiče nahlíželi spíše jako na syna než dceru, směřování k samostatnosti se ji později hodilo. Kromě toho si nemohla na nic stěžovat, neboť otec jako naftařský předák ji dával slušné kapesné. To ještě Cameron toužila po kariéře ekologické aktivistky a neviděla smysl života v ničem jinem než v zachraňování zvířat. Nelítostná puberta však tomu udělala přítrž.

Život je jeden velký večírek

Zanícená ochránkyně zvířat v patnácti letech však okusila atmosféru večírků, mejdanů a dalších akcí a od té doby byla schopna propít a propařit celé noci, přičemž v kocovině (jak na ni vyzrát se dozvíte zde...) toužila po svatbě s Harrisonem Fordem, tehdejším představitelem Indiana Jonese. V šestácti si ji na jakési akci v metalovém klubu všiml fotograf Jeff Dunas a díky němu získala smlouvu s agenturou Elite. Chvilku žila v New Yorku a Paříži, ale po čase ji předvádění módy přestalo bavit. Navíc když její oblíbenou činností byly stále do rána trvající mejdany.

Vše změnila Maska

Jednoho dne se nepříliš úspěšná modelka objevila na konkursu pro hlavní ženskou hereckou roli ve filmu Maska. I když neměla absolutně do té doby s herectvím nic společného, dostala příležitost vedle Jima Carreyho, jehož hvězda stoupala prudce vzhůru. Z Masky se stal hit (co třeba navšítívit letošní ročník MFF Karlovy Vary?) a z Cameron Diaz se stala vyhledávaná herečka. O další film Mortal Combat přišla vinou zranění, ale na druhou stranu, tenhle kousek propadl na celé čáře, takže možná dobře, že se Cameron v tohoto podniku nezúčastnila.

Herečka na plný úvazek

O něco později totiž natočila filmy Svatba mého největšího přítele a především Něco na té Mary je. O té doby patří mezi hollywoodskou hereckou smetánku, přestože k jejímu nevinnému obličeji občas patří menší extempóre. Jako by byla tímto předurčena pro film Charlieho andílci. Před ním se však musela vzdát všech svých zlozvyků a denně několik hodin trénovat. Ale to ji evidentně i přes velké vytížení nevadilo, protože už je natočená dvojka a další kladné body pro svou kariéru nasbírala jako dabérka princezny obryně v kultovním Shrekovi.

Momentálně žije s Justinem Timberlakem, bývalým milencem Britney Spears, a v dohledné době by si ho měla vzít za muže. Každopádně o této blonďaté čertici, která miluje zábavu a nesnáší Mariah Carey, ještě určitě hodně uslyšíme, protože ze svého hereckého rejstříku určitě nevytáhla všechno.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19376 (internetovy-magazin.cz#8571)


Přidat komentář